tu bude reklama, keď nám nebudeš platiť

Covid na Slovensku zmenil sčítanie obyvateľstva na odčítavanie, matematici krútia hlavami

Rekordné čísla úmrtí na Covid-19 donútili štatistikov pri každodesaťročnej tradícii zmeniť pomery a začať sa zaoberať namiesto sčítavania odčítavaním. Matematik Karol Vzorec upozorňuje, že nastavenie súčasného sčítavania počas koronakrízy a úbytku obyvateľstva po nehode Borisa Kollára s následkami pre Slovensko môžu byť devastačné.

Od pondelka je jednou z veľkých tém na Slovensku okrem odchodu fašistov z fašistickej strany pre fašistické maniere aj sčítanie obyvateľstva, ktorému podľahla aj prezidentka Zuzana Čaputová. Či je sčítanie anonymné, ako kážu pravidlá pri prihlasovaní sa rodným číslom, nevieme, šéfka sčítacej komisie sa vyjadrila iba stručne, keď povedala „noačo“.

Matematik Vzorec varuje, že prudký nárast úmrtnosti počas 7 dní na milión obyvateľov spôsobujúci kraľovanie Slovenska v rebríčku najhorších krajín sveta môže meniť algebrické výrazy a znamienka. „Môže nastať situácia, na ktorú si ani najväčší pamätníci nespomínajú. Úbytok obyvateľstva môže spôsobovať výrazné problémy aj v budúcnosti,“ pripomína vedúci katedry matematiky a demografie na Vysokej škole života.

„Pripomínam, že krivku pôrodnosti môže zlomiť jedine predseda parlamentu a strany Smer Ódina, najznámejší ľudský samec Boris Kollár. Nedávne vyjadrenia kolegu Vilhelma Rozptyla ma však extrémne znepokojili,“ obáva sa Vzorec.

Kollár sa nedávno pre náš pravdovravný portál vyjadril vo veci svojho rozmnožovania nečakane tradičným spôsobom „Noačo, ja už mám detí dosť.“

Juraj

Čítaj predchádzajúce

Kollár má po nehode problém s rozmnožovaním. Odborníci predpokladajú výrazný pokles pôrodnosti

Čítaj nasledujúce

Krajniak spustil omladzovaciu reformu, seniorov chce posielať po nákazu do kostolov