tu bude reklama, keď nám nebudeš platiť

Krajniak spustil omladzovaciu reformu, seniorov chce posielať po nákazu do kostolov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak v nedeľu zverejnil filozofický počin zakladajúci sa na dátach z roku 1710. Podľa tohto úletu má pomáhať pri boji s celosvetovou pandémiou návšteva kostolov. Ak sa oprávnene pýtate, prečo pandémia zabíjala aj v oficiálne sekulárnej Číne, hinduistickej Indii, židovskom Izraeli, multi-religionistických USA, a mohli by sme pokračovať, tak nevieme.

Čo ale vieme na isto je, že minister si pri výbere nedeľného drinku po tme siahol namiesto omšového vína po halucinogénnom vývare slizu Ropuchy zlatej s maximálnym obsahom Bufoteninu.

(Tu by bol spomínaný statusík ministra, ibaže je taký sprostý, že ho nebudeme šíriť.)

Ministrovi financií Hegerovi môže otváranie kostolov odstrániť očné vrásky. Takýmto cielením uvoľnením opatrení väčšinou len pre staršiu generáciu populácie nastane zníženie počtu vyplácaných starobných i invalidných dôchodkov, „štát sa tak zbaví zbytočnej starej záťaže vycucávajúcej štátny rozpočet aj zdravotné poisťovne,“ hovorí mimo záznam.

Krajniak k jeho plánovanému omladzovaniu populácie (alebo ak chcete znižovaniu priemerného veku) hovorí aj o pláne premiéra Igora Matoviča, ktorý len nedávno na svojom fejsbúčiku nabádal mladé rodiny na plodenie detí. „Cieľom tohto výborného opatrenia je včasné nahradenie starkých, ktorí chodievajú hľadať boha do temných vežatých budov,“ hovorí noblesne o pláne vírusových popráv dôchodcov.

Keď sme sa ministra sociálnych vecí opýtali, či toto je plán jeho sociálnej reformy a či je toto podpora rodín a či mieni aj naďalej zo seba robiť wanna-be muničáka, iba nás stroho odbil slovami „Noačo“.

Juraj

Čítaj predchádzajúce

Covid na Slovensku zmenil sčítanie obyvateľstva na odčítavanie, matematici krútia hlavami

Čítaj nasledujúce

Hra prírody alebo politická propaganda? V dedine blízko Hlohovca mohutné sovy terorizujú obyvateľov