tu bude reklama, keď nám nebudeš platiť

BREAKING: Matovič nadáva Sulíkovi už aj posunkami, expertku to odrovnalo

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Obyčajný premiér ľudí Igor Matovič sa počas utorkového poobedia zúčastnil audiencie u prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Ako sa dalo očakávať, po čase sa predseda vlády opäť predviedol kritikou svojho koaličného partnera Richarda Sulíka, tento raz vysielal tajomné signály posunkovou rečou.

Koalícia je zmietaná v hlbokej kríze, ktorej vyústenie viacerí odborníci vidia v predčasných voľbách, no obyčajný premiér odkazuje Sulíkovi štipľavé poznámky gestami. Samotné gesto „🤙“ sa dá preložiť aj ako písmeno „Y“, avšak v tradičnom jazyku starovekých kórejčanov už teraz nepoužívané osočenie, doslovne, „nájdi môj pecer skrytý v ohanbí“.

Či je toto komunikácia zrelá premiéra Matoviča nerozporuje ani kórejská špecialistka na gestikuláciu Onye Chuj, ktorej stanovisko sa nám podarilo získať bezprostredne po zverejnení prvých záberov. „Je jasné, že premiér vašej krajiny vyjadruje hlbokú neúctu osobe, ktorej tento odkaz adresoval, smutné však je, že sa tak udialo pri oficiálnej návštevy hlavy štátu, toto si nedokážem vysvetliť,“ hovorí expertka.

Onye sa však po zbadaní ďalších záberov, kde premiér Matovič vztýčil ukazovák a prostredník do horizontálnej polohy na bruchu, rozhodla radikálne zakončiť svoje muky a priamo počas videohovoru si vypichla obe oči. Redakcia noačo news sa Onye snažila na diaľku zastaviť, na prosby, nech prestane reagovala slovami „ja sa naňho už nemôžem dívať, noačo“.

Spomínaný záber vidíte nižšie, je však len pre silné povahy.

Zdroj: han / čas.sk

Juraj

Čítaj predchádzajúce

noačo EXKLUZÍVNE: Zoznam, za čo všetko vďačíme odstupujúcemu Krajniakovi

Čítaj nasledujúce

Otázka na odpoveď 42, Yeti, Matovičove dno – 5 vecí, ktoré asi nikdy nespoznáte (+ANKETA)