tu bude reklama, keď nám nebudeš platiť

Matovič chce zdaniť krypto 100 % odvodom: „Noačo, ste v p**i“, odkazuje

Premiér financií Igor Matovič so svojimi drakonickými plánmi zberu peňazí od bežných občanov nezaháľa a chce byť krok vopred. Po chodbách ministerstva financií i v blízkych krčmách sa už šepká o novom daňovom zaťažení ziskov z kryptomien. Po jeho slovách prehodnocuje držanie Bitcoinov aj americký miliardár Elon Musk.  

„Bojím sa. Desí ma predstava života plebsu na Slovensku a preto od konca roka 2069 bude v prevádzke preprava ľudí, ktorí toto bláznovstvo prežili na Mars. Myslím si, že ak prežijú Matoviča, prežijú už čokoľvek,“ hovorí uznávaný investor a psychadelický vizionár Musk.

Okrem automobilky Tesla je Musk šéfom a majiteľom vesmírneho projektu Space X, ktorého cieľom je preniesť život na Mars. Zdá sa, že Slováci môžu byť prví silní adepti s vycvičenou psychikou, fyzičkou i nákladmi na život na Marse iba s 300 eurami na mesiac. (Na Mesiaci údajne stačí 150 eur, pozn. red.)

Matovič sa bráni prorodinnou fantazpolitikou

Matovičove extrémistické extempore existujúce výlučne na prekrývanie iných nemenej extravagabundských výčinov má byť v polčase jeho vládnutia definované údajnou podporou detí. Na účet to aj tak príde rodičom, ktorí už teraz jasajú, že vymenia borovičku za tulamorku. Máme výpoveď svedka Gayzu Picha.

„Konečne nám tota vláda pošle dačo poriadne. Za 15 detí čo mám do 18 rokov dostanem v čistom 5 tisíc eur. Už som spustil aj adopcie ďalších detí z dobrých rodín, bo to sa opla,“ hovorí Picha.

Premiér financií hovorí, že jedným z hlavných príjmov na rozhadzovanie štátnych peňazí má byť 100 % daň z kryptomien. Údajná predstava má byť, že všetky burzy budú musieť poslať do štátnej kasy všetky peniaze, ktoré prišli zo slovenských účtov. Prevádzať sa majú aj so ziskami.

Matovič v reakcii na naše otázky iba odkázal: „noačo, ste v piči“. Je nám to ľúto.

Ešte vyše dva a pol roka. Držte sa.

Juraj

Čítaj predchádzajúce

Koaličnú krízu má vyriešiť zápas vo Fortnite

Čítaj nasledujúce

Korporátne spoločnosti budú od svojich zamestnancov vyberať daň za „smalltalky“