tu bude reklama, keď nám nebudeš platiť

Korporátne spoločnosti budú od svojich zamestnancov vyberať daň za „smalltalky“

Určite sa to niekedy stalo aj Vám. Čakáte v kuchynke na svoju rannú kávu a v tom Vám kolega Novák začne rozprávať ako bol cez víkend na svojej chalupe v Smrdákoch a ako s krovinorezom upravil kríky. Alebo ku Vám ráno nastúpila do výťahu pani Poláková a celú jazdu Vám „spríjemňuje“ monológom o tom ako si pre istotu zobrala dáždnik, pretože prší, aj keď včera v televíznej predpovedi tvrdili opak. Týmto rozhovorom by malo byť od Januára 2022 koniec. Zamestnávatelia v korporátnych firmách chcú od zamestnávateľov vyberať daň za smalltalky. 

Návrh na tento nový druh poplatku navrhla komora psychického zdravia v spolupráci s alianciou za práva introvertov. K situácii sa vyjadril predseda komory pán Peter Počasíčko „V poslednych rokoch sa nám množia sťažnosti od zamestnancov rôznych firiem. Tieto bezduché rozhovory ich vyčerpávajú a odsádavjú im energiu. Nie lenže sú takéto rozhovory zbytočné, môžu mať za následok aj nižšiu produktivitu práce zamestnancov v dôsledku psychického vyčerpania“. Daň sa bude vyberať v podobe stravných lístkov. Výpočet bude jednoduchý: jeden smalltalk = jeden stravný lístok. 

Každý môže za bezvýznamný rozhovor považovať niečo iné, preto bolo dosť zložité stanoviť „zakázané témy rozhovorov“, odborníci sa však zhodli na nasledovných témach : 

-počasie 

-plány na víkend 

-očkovanie 

-akékoľvek rady/ tipy z diskusného fóra Modrý koník 

Keď sa Vám najbližšie stane, že kolega Miloš sa pri kávovare znova začne sťažovať, že už druhý deň po sebe prší, odpovedzte len „noačo“. Vyhnete sa daniam aj bezduchým rozhovorom. Ak však nechcete byť úplne nezdvorilí a nechcete prerušiť debatu úplne, skúste rozhovor posunúť na vyššiu úroveň a opýtať sa napríklad: “Videl  si už nový článok na webe Noačo? Čo na neho hovoríš?“

Iuka

Čítaj predchádzajúce

Matovič chce zdaniť krypto 100 % odvodom: „Noačo, ste v p**i“, odkazuje

Čítaj nasledujúce

Do Mareka Krajčího vstúpil Duch Svätý, po hodine odstúpil